Results from 2015 German Open Championships - GOC Junior I Latin 13 sierpnia 2015
Sprawdź Zareklamuj swój produkt na naszej stronie

2015 German Open Championships
Niemcy - Stuttgart 11 sierpnia 2015

GOC Junior I Latin 13 sierpnia 2015

Finał

1  Yaroslav Kiselev & Sofiya Filipchuk Rosja
2  Daniel Lenz & Vanesa Viktorija Gerke Niemcy
3  Axel Sampino & Anna Zgonnikova Francja
4  Vladimir Mitrofanov & Elizaveta Nedobej Białoruś
5  Danila Boriskin & Elizaveta Ulyanova Rosja
6  Ivan Reshetnikov & Diana Maslovskaya Rosja
Nie lubisz reklamy?   Zostań członkiem DancesportInfo

Półfinał

7  Dragosh Chimbir & Beatricia Rotaru Mołdawia
7  Orlando Valentin Grigoras & Roberta Melisa Ababei Rumunia
7  Andrei Petcu & Bianca Buzuleac Rumunia
10  Georgi Klementjev & Nicole Kesner Estonia
11  Timofey Dushutin & Yuliya Pustovalova Rosja
12  Mirko Tamantini & Giada Sinceri Włochy
13  Artem Bodrov & Zarina Tashmatova Kazachstan

Ćwierćfinał

14  Mykola Rubis & Taisiya Shulga Ukraina
15  Marius Eric Nitu & Ioana Daiana Stanciu Rumunia
16  Leho Holm & Marleen Lutter Estonia
16  Jans Janis Kremers & Luize Viskinte Łotwa
18  Mikhail Avdeev & Margarita Malinskaya Rosja
18  Anton Fabius Dubiel & Angelina Gensrich Niemcy
20  Aleksey Burdakin & Darya Sviridenko Rosja
20  David Jenner & Elisabeth Tuigunov Niemcy
20  Nunzio Stancabiano & Teresa Castelli Włochy
23  Nikita Ladyzhenskij & Anastasiya Tarasyuk Rosja
24  Lev Malgin & Anna Onyanova Rosja
25  Mihail Vinokurov & Majya Spirina Rosja
26  Nikita Shipitsin & Anna Zakharova Rosja

Runda 3 (górne 48)

27  Tudor Andrei Ionescu & Alyssa Andreea Pistol Rumunia
27  Cosmin Lupoaie & Maria Cristina Radu Rumunia
27  Maik Zimmer & Adeline Kastalion Niemcy
30  Petr Koval & Arina Kolosova Rosja
30  Denis Matronitskiy & Darya Petunina Rosja
30  Eskendir Samsaliev & Mariya Miroshnichenko Kazachstan
33  Cristian Josan & Anghelina Tiganu Mołdawia
33  Valeriy Zharkov & Aleksandra Smirnova Rosja
35  Haolin Bai & Jia Hu Chiny
35  Erik Gerhard Baranyai & Daria Alexia Ardelean Rumunia
35  Egor Koznov & Ulyana Abrosimenkova Rosja
35  Artjoms Spradzins & Karina Karklina Łotwa
35  Artemiy Tebaykin & Mariya Barykina Rosja
40  Egor Nikolaev & Arina Bortnikova Rosja
41  Grigoriy Kiselev & Mariya Amosova Rosja
41  Simion Marii & Irina Sereda Mołdawia
43  Grigorij Kondratev & Ekaterina Potapova Rosja
43  Vladislav Tsikhanovskiy & Kristina Shugurova Ukraina
43  Artem Zaychenko & Anastasiya Gvozdeva Rosja
46  Robert Veide & Amanda Rebeca Padar Estonia
47  Alexandr Rebeja & Felicia Lungu Mołdawia
48  Markas Sabaliauskas & Marija Butenyte Litwa

Runda 2 (górne 82)

49  Kirill Efremenko & Tatyana Oleshko Rosja
49  Amir Khaggi & Elizaveta Puzyreva Rosja
49  Batyrkhan Rakhmetullin & Alina Zhakenova Kazachstan
49  Nazariy Shershun & Olesya Bakaj Ukraina
49  Augustinas Trinkus & Neringa Paskeviciute Litwa
49  Sergej Tshovrebov & Kristina Bugaeva Rosja
55  Aleksey Vasyutin & Alena Tyurina Rosja
56  Kazuhiro Ishigaki & Anri Nakamura Japonia
56  Ivan Nagornev & Anna Mishenkina Rosja
58  Razvan George Batranu & Maria Iovanas Rumunia
59  Dzmitry Kazlouski & Zlata Kolomoets Rosja
60  Mateusz Krupa & Kornelia Banaszkiewicz Polska
61  Artem Fedyaj & Darina Zelenska Ukraina
61  Kacper Raputa & Wiktoria Tylek Polska
63  Enrico Piirsalu & Sarah Sofie Barjabin Estonia
63  Dmitriy Rybin & Anastasiya Sazonova Rosja
65  Kuanysh Murzabekov & Alua Sayatova Kazachstan
65  Anton Shagaev & Elizaveta Popova Rosja
67  Mirko Maina & Aurora Barilla Włochy
68  Umid Gadzhiev & Darya Lukasheva Kazachstan
68  Laurin Mächtig & Alissia Schenk Niemcy
70  Alessandro Novikau & Anastasija Dittmar Niemcy
70  Mykyta Shantov & Amina Ismailova Ukraina
70  Gustav Skovbon & Clara Adrian Dania
73  Aleksej Abramov & Anna Fedoseenko Rosja
74  Pavel Dubasov & Polina Popova Rosja
74  Laurynas Makarovas & Emilija Cepauskaite Litwa
74  Daniel Neustadt & Michelle Urich Niemcy
77  Kwuang Cheng Chong & Zui Chia Chong Japonia
77  Benas Latanauskas & Ksenia Samusevic Litwa
77  Nikita Solovev & Darya Sivenkova Rosja
80  Marco Brugnolaro & Nicole Giacopuzzi Włochy
81  Bogdan Cociurca & Victoria Stratulat Mołdawia
81  Artem Esayan & Tatyana Tyumentseva Rosja

Runda 1 (górne 100)

83  Andreas Bergen & Katharina Scharova Niemcy
83  Edoardo Mangoni & Benedetta Iaconi Włochy
85  Stefan Cazacu & Tatiana Balan Mołdawia
85  Ivan Filipchuk & Evelina Ganskaya Ukraina
87  Marc Mateos Aparicio Canton & Cristina Lopez Andreu Hiszpania
88  Amerlan Serikanuli & Almira Tazhibaeva Kazachstan
89  Alari Ameljushenko & Sandra Kallas Estonia
90  Timudzhin Bagautdinov & Darya Arbatskaya Rosja
90  Li Yao Ji & Lan Shu Yang Chiny
90  Roberts Punka & Daria Malysheva Łotwa
93  Rytis Dzemyda & Samanta Skromovaite Litwa
93  Georg Funk & Anastasia Bauer Niemcy
95  Thomas Leongart & Julia Matheis Niemcy
96  Igor Batov & Anastasiya Motorina Rosja
96  Mark Vol & Emily Pankratz Niemcy
98  William Berger & Fabien Lax Niemcy
99  Joao Soares Costa & Marta Ribeiro Portugalia
100  John Anschitz & Juliana Kunz Niemcy
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}